top of page
facebook button
FACEBOOK - TITULKA SO+PN.jpg

GALÉRIE GITAROVÉHO MÚZEA V MESTÁCH SOBRANCE A PIEŠŤANY
SÚ PRE VÁS
OTVORENÉ DENNE V ČASE OD 10:00 HOD. DO 19:00 HOD.


NÁVŠTEVA GALÉRIE SOBRANCE NA ZÁKLADE TELEFONICKEJ REZERVÁCIE
(doba čakania 20 minút)


UPOZORNENIE
POČAS PRIEBEHU NAŠICH PODUJATÍ (KONCERT, COUNTRY PARÁDA, CESTOVATEĽSKÉ KINO, TALKSHOW, BESEDA ATĎ) NIEJE NÁVŠTEVA GALÉRIÍ MOŽNÁ. PROSÍME PRETO O OVERENIE SI DOSTUPNOSTI TERMÍNU VAŠEJ PLÁNOVANEJ NÁVŠTEVY NA
0910 759 228 / INFO@GITAROVEMUZEUM.SK / FB GITAROVÉ MÚZEUM / ĎAKUJEME :)

SVETOVÝ UNIKÁT
               JANČIHO "STROJ ČASU"

DUŠA MÚZEA JANČI FERKO

(1949 - 2009)

„Gitarový kráľ“ Janči Ferko, dokázal čosi nevšedné. V Sobranciach blízko Zemplínskej šíravy a Morského oka vybudoval Gitarové múzeum, ktoré mapuje kompletný vývoj a výrobu elektrofonických gitár v Československu po druhej svetovej vojne.

V RETRO GALÉRIÁCH HUDOBNÝCH NÁSTROJOV A KURIOZÍT v mestách Sobrance a Piešťany, nájdete stovky exponátov, hudobných nástrojov a dobových predmetov. Pokochať sa môžete pohľadom na gitary, klávesové a dychové nástroje, elektrónkové zosilňovače, rádia, gramofóny, kotúčové magnetofóny, či dobovú foto a filmovú techniku. Vďaka možnosti si exponáty vyskúšať či rozmanitosti exponátov a pútavému výkladu sprievodcu je múzeum vhodné pre zvedavých návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Zakladateľ múzea Janči Ferko nám zanechal akýsi STROJ ČASU, ktorý nás prenesie do romantických dôb bigbítu. On sám však boj s ťažkou chorobou prehral. Zomrel 15. apríla 2009 vo veku 60 rokov. 

Gitarove Muzeum - exterier 01.jpg
KOLAZE - PIESTANY - FINAL.jpg
bottom of page