top of page
facebook buttons
13 PACIFICKA HREBEŇOVKA.jpg
GITAROVÉ MÚZEUM - CESTOVATEĽSKÉ KINO - AZORSKÉ OSTROVY.jpg
11 AZORSKE OSTROVY - finalna.jpg

ŠTEFÁNIKOVE DETI :: KONCERT 22.6.2023 o 20:00 hod.

GITAROVÉ MÚZEUM PIEŠŤANY Vás pozýva na koncert skupiny Štefánikove deti. Kapela si zakladá na živom interaktívnom hraní bez používania elektroniky a vo štvrtok 22. júna sa Vám v priestoroch galérie Gitarového múzea v Kursalóne predstaví v zložení Hanka Bednaříková (spev) / Peter Bálik (gitara) / Peter Klema (gitara) / Gusto Rebro (basgitara) / Julka Bolebruchová (viola) / Marián Lučenič (bicie).

VSTUPENKY si môžete zakúpiť v predpredaji v Gitarovom Múzeu Piešťany denne od 10:00 do 19:00 hod. alebo si ich záväzne rezervovať na čísle 0910 759 228.

Srdečne Vás pozývame do areálu Gitarového Múzea
na v poradí už 18. zážitkový večer cestovateľského kina.

Spoznajte najkrajšie zákutia sveta prostredníctvom pútavého rozprávania skúsených cestovateľov. 

V piatok 3. Septembra Vás pozývame na cestu do dych berúceho ČERNOBYLU, so známym cestovateľom Martinom Dubeňom. Ten Vám vďaka rokom skúseností s návštevami tejto lokality, podá zaručene pravdivý no najmä neskreslený pohľad na Černobyl ako ho nepoznáte.

 

Súčasťou zážitkového večera bude famózne vystúpenie obľúbeného akustického dua zo Spiša ROBI-M. Ako vždy sa môžete tešiť na náš quiz a komornú garden party medzi korunami stromov. 

ČERNOBYL UŽ V PIATOK OD 19:30 V AREÁLY GITAROVÉHO MÚZEA. 

Pozývame Vás na burzu starožitností, ktorú máme tú česť po prvý krát uviesť aj v meste Sobrance vďaka láskavej spolupráci so spoločnosťou Lin Art. Burza sa uskutoční v areáli Gitarového Múzea dňa 7. augusta 2021 t.j. v sobotu od 15:00 hod. Úspešná premiéra veľkolepej budimírskej burzy starožitností sa konala pred 15-timi rokmi. Od vtedy si našla tisíce spokojných priaznivcov. Srdečne Vás pozývame do areálu Gitarového múzea v sobotu 7. augusta od 15:00 hod. Prídte si nájsť svoj kúsok histórie a zaspomínať si na staré krásne časy.

burza.jpg

SVETOVÝ UNIKÁT

LEŽÍ NA VÝCHODE SLOVENSKA

DUŠA MÚZEA JANČI FERKO

(1949 - 2009)

„Gitarový kráľ“ Janči Ferko, dokázal čosi nevšedné. V Sobranciach blízko Zemplínskej šíravy a Morského oka vybudoval Gitarové múzeum, ktoré mapuje kompletný vývoj a výrobu elektrofonických gitár v Československu po druhej svetovej vojne.

 

Dnes pod svojou strechou ukrýva neuveriteľných 1000 exponátov. V galérii je pre návštevníkov sprístupnených 200 gitár, klávesov, zosilňovačov a dobových predmetov, evokujúcich udalosti a neopakovateľnú atmosféru doby.

 

Zakladateľ múzea Janči Ferko nám zanechal akýsi STROJ ČASU, ktorý nás prenesie do romantických dôb bigbítu. On sám však boj s ťažkou chorobou prehral. Zomrel 15. apríla 2009 vo veku 60 rokov. 

Gitarove Muzeum - exterier 01.jpg

Skúsenosti a zážitky nielen z cestovateľských destinácií,

ale najmä rozprávanie cestovateľov, ktorí navštívili tie najexotickejšie

a často neznáme kúty sveta.

 

Ak máte rádi cestovanie, láka Vás spoznávanie iných kultúr alebo obdivujete prírodné a kultúrne pamiatky, potom cestovateľské kino určite oceníte! V úvode na Vás čaká quiz, v ktorom si otestujeete svoje vedomosti. Následne si vypočujete zážitky a skúsenosti cestovateľov ilustrované autentickými fotografiami a videami. Počas diskusie budete mať možnosť dozvedieť sa viac o veciach, ktoré Vás zaujali. Posedíte si s priateľmi pri pivku v záhrade Gitarového múzea a určite ti bude príjemne :) 

bottom of page